Kina w Bydgoszczy

W naszym mieście oprócz filharmonii, teatru i opery, znajduje się także kino. I to niejedno! W ciągu ostatnich lat liczba kin w Bydgoszczy wzrosła. Widzowie mogą delektować się oglądaniem najnowszych produkcji, zarówno w budynkach ulokowanych w centrum miasta, ale także poza głównymi ulicami Grodu nad Brdą.

Multikino to pierwszy multipleks i jedyny wolnostojący w mieście. Został otwarty w 2002 roku. Nadal jest jednym z największych kin w Bydgoszczy. Mieści się przy ul. Focha 48. W 10 salach kina może zasiąść 2175 widzów.

Cinema City w Bydgoszczy zostało otwarte razem z Focus Parkiem, w 2008 roku. Podczas tworzenia budynku galerii handlowej, pomyślano także o entuzjastach kina. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ wszystko znajdziemy w jednym miejscu! Kino znajduje się przy ul. . Jagiellońskiej 39-47. W kinie jest 13 sal z 2261 miejscami.

Kino Helios jest najnowszym w Bydgoszczy.  Multipleks nie ma nawet roku, ponieważ otwarto go 21 grudnia 2012! Tak jak w Focus Parku, tak Galeria Pomorska stała się miejsce także dla kinomanów. Wśród 7 sal i 1133 miejsc znajdziemy miejsce dla siebie. A gdzie? Galeria Pomorska wraz z Kinem Helios znajduje się przy ul. Fordońska 141.

Na Kinoteatr Adria także warto zwrócić uwagę. Nie jest multipleksem, a nadal przyciąga widzów. Jest to kino kameralne, ponieważ ma jedną salę, na której zmieści się 400 gości. Oprócz filmów, w Adrii obejrzymy także występy kabaretowe czy teatralne. Kinoteatr Adria znajduje się na ul. Toruńskiej 30.

Oprócz wspomnianych wyżej w Bydgoszczy znajdują się także takie kina, jak: Kinoteatr „Pałac”, Kino Orzeł Miejskiego Centrum Kultury, Kinoteatr Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych  oraz Cafe Kino, które jest kino-kawiarnią, a obejrzenie filmów jest bezpłatne.