Galerie handlowe w Bydgoszczy!

Nie da się ukryć, że w Bydgoszczy jest wiele miejsc, gdzie można wybrać się na zakupy. Złośliwi mówią, że gród nad Brdą jest stolicą konsumpcji. W Bydgoszczy można znaleźć sklepy wszelkiego rodzaju. W mieście roi się od obiektów handlowych z odzieżą, materiałami budowlanymi i marketów spożywczych. Wciąż powstają nowe sklepy, a w planach są już kolejne. Atrakcyjne place w centrum i osiedlowe łąki to nie lada chrapka dla inwestorów. Konkurencja już jest duża, a co będzie za kilka najbliższych lat? Jedno jest pewne – bydgoszczanie mają w czym wybierać.
Jedną z najbardziej znanych i obecnie zapełnionych galerii handlowych jest z pewnością Focus Mall Bydgoszcz. Usytuowana w centrum miasta przy ulicy Jagiellońskiej przyciąga klientów. Ogromną siłą tej galerii jest właśnie lokalizacja. Obiekt handlowy mieści się w centrum miasta, obok Dworca PKS, w pobliżu Bazyliki oraz budynków Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Obiekt Focus Mall został otwarty w kwietniu 2008 roku, a powstał na miejscu bydgoskiej rzeźni.
Kolejną galerią, która jest znana wśród bydgoszczan, jest Drukarnia Dom Mody. Mieści się w samym sercu miasta, bo przy ulicy Jagiellońskiej 1, obok słynnej ulicy Gdańskiej. Drukarnia powstała w 2007 roku . Spacerując uliczkami miasta nie da się nie dostrzec tego nowoczesnego budynku, który wyróżnia się wśród bydgoskich kamienic.
Obiektem handlowym, który nie jest bydgoszczanom obcy, jest również Galeria Pomorska Bydgoszcz. Znajduje się przy ulicy Fordońskiej. Otwarto ją w 2003 roku, więc jest najstarszą z galerii handlowych przedstawionych tutaj. Mimo tego jest wciąż modyfikowana. Ostatnio w Galerii Pomorskiej powstało kino.